Mielecki akcent w 101. Podkarpackiej Izbie Poetów

W objęciach świeżej, kwitnącej przyrody, przy śpiewie ptaków, w malowniczym miejscu, gdzie znajduje się Grota Matki Bożej i z cudów słynące źródełko, odbyła się majówka z ks.Tomkiem Nowakiem i zespołem Borkowianie w ramach 101. Podkarpackiej Izby Poetów.

Adam Decowski i Aleksandra Piguła

Organizatorami spotkania byli Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie. Przybyłych gości przywitał przeor ojców Dominikanów w Borku Starym o. Roman Bakalarz, który wyraził ogromne zadowolenie z powodu spotkania poetyckiego w Sanktuarium  Matki Boskiej Boreckiej. Majówkę poprowadziła pracująca w WDK w Rzeszowie Danuta Pado, która wraz z autorem recytowała wiersze ks. Tomka Nowaka. Muzyczny przerywnik zapewnił zespół Borkowianie, który zaśpiewał kilka pieśni maryjnych, jak przystało na miesiąc maj. Następnie każdy z obecnych poetów mógł zaprezentować swój wiersz- modlitwę.

Mielecką Grupę Literacką „Słowo” przy TMZM reprezentowała Aleksandra Piguła, która przeczytała wiersz „Modlitwa” ze swojego tomiku „Skrzydła”.

Po prezentacji poezji i wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Tomka Nowaka, dyrektor WDK w Rzeszowie - Marek Jastrzębski podkreślił, jak ważne  jest, aby sztuka i kultura odnosiła się do wyższych wartości takich jak wiara i duchowość, a także  zaakcentował jak to miejsce, tak urokliwe i nawiedzane przez wiernych cały rok, jest źródłem energii i pozytywnych emocji.

Na zakończenie oficjalnej części spotkania wszyscy mogli sobie zrobić zdjęcie z bohaterem spotkania i zaczerpnąć wody z cudownego źródełka. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania przejechali do Tyczyna do Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury , gdzie przy suto zastawionym stole i śpiewie zespołu Borkowianie, była okazja do  rozmów i wspólnej zabawy. Była to także doskonała okazja do wymiany kontaktów ze stowarzyszeniami z całego Podkarpacia.

Majówka w Podkarpackiej Izbie Poetów dostarczyła wielu pozytywnych wzruszeń i na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników spotkania.

Please publish modules in offcanvas position.