Piknik poetycki w Handzlówce k.Łańcuta

28 czerwca 2017 roku w pięknym punkcie widokowo-krajobrazowym na szczycie Wyciągu Narciarskiego „Staś” w Handzlówce, należącej do gminy Łańcut, odbył się piknik poetycki.

Organizatorami spotkania byli Grupa Twórcza Inspiratio, działająca przy Centrum Kultury Gminy Łańcut,  ZLP Oddział Rzeszów, Ośrodek Kultury i Biblioteka w Handzlówce.

Spotkanie poprowadziła prezes Grupy Twórczej Inspiratio Urszula Pantoła, która przywitała przybyłych poetów z całego kraju.

Podkarpacie reprezentowali między innymi Jerzy Welc, Stanisław Karasiewicz, Jolanta Michna, Ewelina Łopuszańska, Aleksandra Piguła, Stefan Żarów, Adam Decowski, Mieczysław A. Łyp, Renata Giża, Jolanta Mach, Zdzisława Górska.

Głównym punktem spotkania było podsumowanie konkursu poetyckiego, zorganizowanego w ramach obchodów 50-lecia ZLP Rzeszów „Moje ogrody”.  Przewodnicząca jury- dr Hanna Krupińska Łyp odczytała protokół jury i wraz z Urszulą Pantołą (członkiem jury) wręczyły trzy nagrody pieniężne i pięć wyróżnień. W dalszej części spotkania wszyscy wysłuchali piosenek w wykonaniu harcerzy. Następnie obecni poeci mogli zaprezentować swoje wiersze szerokiej publiczności.

Po uczcie literackiej nie zabrakło muzyki i dobrego polskiego jedzenia, gdyż organizatorzy pikniku literackiego zadbali o ciało i duszę.

Było to naprawdę bardzo udane spotkanie, które zgromadziło wielu poetów z Podkarpacia i z pewnością zostanie na długo w pamięci uczestników.

Aleksandra Piguła, Mielec, 03.07.2017

Please publish modules in offcanvas position.