Spotkanie opłatkowe ZLP Oddział w Rzeszowie

W tym roku opłatek literacki ZLP Oddział w Rzeszowie został zorganizowany 20 stycznia 2018 roku w Osiedlowym Domu Kultury przy ul. Kochanowskiego w Rzeszowie. Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera w Mielcu reprezentował prezes TMZM Janusz Chojecki a Mielecką Grupę Literacką TMZM prezes Aleksandra Piguła. Prezes ZLP Rzeszów przywitał wszystkich przybyłych gości, wśród których byli prawie wszyscy reprezentanci grup i stowarzyszeń literackich Podkarpacia.


Na zdjęciu między innymi od góry: prezes TMZM Janusz Chojecki, prezes ZLP Rzeszów Mieczysław Arkadiusz Łyp, Ryszard Mścisz, Małgorzata Żurecka,
na dole: Zdzisława Górska, dd. Hanna Krupińska ŁYP, Jolanta Mach, Jolanta Michna, Aleksandra Piguła

Na dobry początek chór "Oremus" parafii św. Józefa w Rzeszowie zaśpiewał tradycyjne kolędy a ks. Marcin Graboś pobłogosławił opłatki i wygłosił okolicznościowe słowo Boże, po czym wszyscy składali sobie życzenia. W drugiej części spotkana opłatkowego każdy z przybyłych na opłatek literatów zaprezentował swój bożonarodzeniowy wiersz.

Poniżej dwa wiersze z tego spotkania. Autorką pierwszego jest doskonała poetka z Przemyśla Maria Gibała wiersz jest zatytułowany „Pokłon”,

Pokłon
mirra kadzidło i złoto
bogactwo darów
od królów
dla Króla Wszechświata
pokłon i uwielbienie bydła
owiec i ptaków
instynkt miłości
dla Opiekuna
nasze codzienne sprawy
wielkie i małe
trudne i błahe
w darze dla Miłosiernego
wszyscy u Jego stóp
równi w tłumie
królom i pasterzom
oddajemy pokłon Dzieciątku

Maria Gibała
 

Betlejem
Jest ciemna noc w Betlejem
Przychodzi mężczyzna
Z brzemienną kobietą
Która za chwilę ma urodzić
Nie jego dziecko

Wyobraź sobie to tu i teraz
Przyjmiesz ich bez zadawania pytań?
Pastuszkowie podarowali Jezusowi
Cały swój majątek
Stajenkę
Żłóbek
Sianko

A my?
Zostawiamy miejsce przy stole
Z nadzieją że puste pozostanie

Aleksandra Piguła

Po zakończeniu części oficjalnej gospodarze ugościli nas barszczykiem z uszkami i jeszcze długo rozmawialiśmy przy pysznej szarlotce , kawie i herbacie. Spotkanie opłatkowe w ZLP Rzeszów było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu podkarpackich poetów, wspólnych nawiązania nowych kontaktów i przyjaźni. Pożegnaliśmy się życząc sobie wszelkiej pomyślności w 2018 roku.


Aleksandra Piguła

 

ZOBACZ więcej >>> http://wicherski1.blogspot.com/

Please publish modules in offcanvas position.