Promocja książki Jana Robaka "Gumowe pierogi"

Pierwsza w tym roku promocja literacka Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” miała miejsce w pałacyku Oborskich 9 lutego 2018 roku. Spotkanie połączone było z wystawą prac członków Klubu Środowisk Twórczych TMZM: malarstwa – Reginy Kasprzak -Adamik i rzeźby – Rafała Misiaga.


Jan Robak, członek Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” znany w środowisku mieleckim jako autor wierszy i piosenek, tym razem dał się poznać jako autor opowiadań, felietonów i anegdot. Utwory z jego debiutanckiej książki „Gumowe pierogi” zaprezentowali świetni wykonawcy : Jadwiga Klaus i Jan Stępień. Jan Robak przybył na promocję z zespołem Łódź Piotrowa, którym na co dzień kieruje  oraz solistkami: Sylwią Kusak i Magdaleną Stolarz. Dziewczęta z zespołu wykonały kilka popularnych piosenek, wciągając do zabawy publiczność.

Sylwetkę Jana Robaka przedstawiła prezes Grupy Aleksandra Piguła, zaś o artystach z Klubu Środowisk Twórczych TMZM kilka ciepłych słów przekazała prezes KŚT Jadwiga Klaus. Obrazy Reginy Kasprzak-Adamik to przede wszystkim pastelowe pejzaże, oddające piękno polskiej przyrody. Z kolei Rafał Misiąg tworzy rzeźby w korzenioplastyce oraz formy sakralne.

W spotkaniu, prócz licznych sympatyków i twórców z MGL” Słowo” i KŚT wzięli udział członkowie Zarządu TMZM z prezesem Januszem Chojeckim, wiceprezesem Zbigniewem Wicherskim, sekretarzem Nelą Ratusińską.

Po występach artystycznych był czas na podpisywanie przez autora  tomików, oraz rozmowy przy kawie i herbacie wraz z poczęstunkiem z „Pokusy”. Smakowite zdały się być pierogi, ale nie te gumowe z opowiadania, lecz kruche z marmoladą w środku.


Zaproszenie na promocję książki Jana Robaka "Gumowe pierogi"
01.02.2018
Mielecka Grupa Literacka SŁOWO, Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej oraz Muzeum Regionalne SCK w Mielcu - Pałacyk Oborskich zapraszają 9 lutego o godz. 18.00 na promocje książki Jana Robaka "Gumowe pierogi". Impreza towarzysząca: Wystawa prac członków Klubu Środowisk Twórczych TMZM Reginy Kasprzak-Adamik malarstwo, Rafała Misiąga rzeźba.


Please publish modules in offcanvas position.