Benefis poetycki Danuty Rusin

13 kwietnia 2018 roku w Domu Kultury w Przecławiu miała miejsce promocja tomiku poetyckiego Danuty Rusin -  „Autograf”. Autorka z wykształcenia jest pedagogiem  i pracuje jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mielcu. Lubi sztukę. Piękna doszukuje się wokół siebie, w rzeczach ją otaczających.  Maluje i tworzy gustowne drobiazgi.Jako członek Towarzystwa Miłośników Ziemi  Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera oraz Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo”,  brała udział w warsztatach poetyckich organizowanych w Mielcu przez ww. organizacje dla poetów i miłośników poezji. Efektem tego jest właśnie wydany we współpracy z Towarzystwem Ziemi Mieleckiej i Mielecką Grupą Literacka ,,Słowo” tomik poetycki "Autograf.

Dzięki wsparciu finansowemu Towarzystwa mógł on być zaprezentowany  w Przecławiu. W promocyjnym spotkaniu zorganizowanym dla autorki przez Samorządowy Dom Kultury wzięło udział prawie siedemdziesięciu miłośników poezji. Były obecni także przedstawiciele władz gminy –Joanna Krzempek – skarbnik gminy Przecław i Zenon Krawczyk przewodniczący Rady Miejskiej w Przecławiu. Przybyli także członkowie Towarzystwa Ziemi Mieleckiej na czele z prezesem Januszem Chojeckim oraz Mieleckiej Grupy Literackiej "Słowo” z prezesem Aleksandrą Pigułą i wiceprezesem Teresą Elżbietą Pyzik, a także Jadwiga Klaus i Agnieszka Małek - szefowe Klubu Środowisk Twórczych z Mielca. Spotkanie uświetnił występ akordeonowy Stanisława Pazdana i Grupy Śpiewaczej "Podkówka”.

W miłej atmosferze zaczarowanej słowem wysłuchano wierszy z promowanego tomiku w recytacji Marii Orłowskiej Jana Stępnia i Jadwigi Klaus.
Urocza recytacja ukazała głębię utworów, pozwoliła zebranym poznać nieco wnętrze bohaterki wieczoru.

W nastrojowej scenografii przygotowanej przez Elizę Rusin i Agnieszkę Pogodę uczestnicy spotkania spędzili miły wieczór.


Zaproszenie
10.04.2018
Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera, Mielecka Grupa Literacka Słowo TMZM zapraszają na promocję tomiku poetyckiego Danuty Rusin "AUTOGRAF”. Promocja odbędzie się w Domu Kultury w Przecławiu  w dniu 13.04.2018 r. o godz. 18.00.

Please publish modules in offcanvas position.