Poetycka uczta z udziałem Agaty Linek

13 października 2018 roku w Pałacyku Oborskich Mielecka Grupa Literacka „Słowo” TMZM gościła  Agatę Linek ze Stalowej Woli - wybitną poetkę, erudytkę oraz animatorkę kultury młodego pokolenia.  Agata Linek Jest absolwentką czterech fakultetów  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  Agata Linek to nie tylko wybitna poetka, ale także prozatorka, redaktorka tomików, recenzentka poezji, krytyk teatralny, copywriter i korektor, animatorka kultury w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli, doktor in spe Instytutu Filozofii UJ.link do galerii: http://rom54.blogspot.com/2018/10/spotkanie-z-poezja-agaty-linek.html#more

Pomysłodawczyni i administratorka strony „Dzieje się w Stalowej Woli i okolicach” oraz Opiekunka Poezji portalu literackiego „Artefakty”.
Jest członkiem Grupy Poetyckiej Feniks, Stowarzyszenia Autorów Polskich, Stowarzyszenia Literackiego „Witryna”, Związku Literatów Polskich. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych z zakresu poezji  i prozy. Debiutowała w 2002 w ogólnopolskim dwutygodniku Victor. Publikowała w prasie regionalnej i ogólnopolskiej, m.in. Naszym Domie-Rzeszów, Akancie, Nadwisłoczu, Pro Arte, Metaforze Współczesności, almanachach i antologiach literackich (m.in. „Antologii Poetów Polskich 2017”), a także na portalach emultipoetry.eu  i  artefakty.pl.  Jej wiersze przetłumaczono na języki słowacki, angielski i rosyjski – ukazały się one na Słowacji,  Ukrainie, w USA i w Australii, a także prezentowano je w Polskim Radiu. 

Autorka czterech tomów poetyckich: „Jesteś elfem?” (2006, nagroda rzeszowskiego Oddziału ZLP za Najlepszy Literacki Debiut Podkarpacia im. W. i A. Strumskich), „Śmiech ćmy” (2010), „Śpiew delfina” (2012), „Szept pumy” (2015, w wersji polsko-angielskiej, Nagroda Miasta Stalowa Wola „Gałązka Sosny”, nominacje do Nagrody Literackiej „Złota Róża” oraz do Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego „Orfeusz 2016”). Poetka  Interesuje się filmem, muzyką i piłką nożną. Marzy o podróży do Australii, w której m.in. chce bezpośrednio promować swoje utwory.  Jej pasją jest też fotografika – zdjęcia w jej  tomikach są jej własnego autorstwa.

Sobotnie spotkanie prowadziła Kornelia Gancarz, która wraz z Marią Zielińską, Joanną Stypą i Anitą Działo wystąpiły przed mielecką publicznością jako zespół „M jak Mielec” śpiewając piosenki z płyty z  wierszami Aleksandry Piguły „Na krawędzi” przy akompaniamencie  kierownika zespołu i kompozytora muzyki na płycie Jana Robaka. Sylwetkę bohaterki wieczoru przedstawiła zebranym prowadząca spotkanie Kornelia Gancarz, a prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej Janusz Chojecki podziękował Agacie Linek za przyjęcie zaproszenia i podzielenie się z mielecką publicznością jej wspaniałą  poezją.

Po sporej dawce poezji  zabrzmiały piosenki z płyty „Na krawędzi”,  po czym Autorka przedstawiła kolejne niezwykle wartościowe  wiersze z jej pozostałych   tomików. Opowiedziała o sposobie pisania i emocjach związanych z faktu bycia człowiekiem pióra. Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” TMZM Aleksandra Piguła podkreśliła serdeczny, przyjacielski  związek  MGL SŁOWO TMZM z Agatą Linek wspominając m. in. prowadzone przez  Poetkę warsztaty literackie w ubiegłym roku oraz współpracę i pomoc  w składaniu ostatniego almanachu Grupy SŁOWO - „Schowane między słowami”. Spotkanie z poezją Agaty Linek zakończyła rozmowa o roli poezji we współczesnym świecie.  Poetka odpowiedziała na liczne pytania  publiczności dot. jej błyskotliwej kariery literackiej oraz naukowej, po czym  a na słodki poczęstunek zaprosił wszystkich prezes TMZM Janusz Chojecki.  

Mielecką Grupę Literacką SŁOWO TMZM reprezentowali, poza Aleksandrą Pigułą,  także wiceprezes Teresa Elżbieta Pyzik, Ewelina Łopuszańska, Joanna Prejzner, Ewa Siembida, Henryka Marek, Wanda Ludian, Rafał Bańka i wspomniany już wyżej Jan Robak. Swoją obecnością w tej poetyckiej uczcie zaszczyciła także Pani  dr Joanna Kłaczyńska – członek TMZM.

W tej wspaniałej poetyckiej uczcie udział wzięli nie tylko liczni  wielbiciele poezji, ale także grono aktualnych oraz potencjalnych samorządowców miasta Mielca oraz Powiatu Mieleckiego, w śród nich m.in. Maria Orłowska, Józef Smaczny, Jerzy Skrzypczak, Elżbieta Kwiatkowska, Jacek Wiśniewski, Grzegorz Ziomek.

Całe spotkanie relacjonował  i uwiecznił na zdjęciach Bogusław Trojnacki.


Zaproszenie
7.10.2018
Serdecznie zapraszamy na wieczór autorski Agaty Linek, który odbędzie się 13 października o godz. 17:00 (sobota) w Muzeum Regionalnym SCK w Mielcu (Pałacyk Oborskich).  W programie prezentacja twórczości poetki i występ zespołu "M jak Mielec".

Będzie możliwość porozmawiania z autorką, zakupu tomików oraz zdobycia autografów.

 

Please publish modules in offcanvas position.