Gloria Artis dla Włodzimierza Kłaczyńskiego

W Miejskiej Bibliotece Publicznej Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu 9 czerwca 2021 roku odbyła się uroczystość wręczenia Brązowego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” Włodzimierzowi Kłaczyńskiemu.

W imieniu nieobecnego na uroczystości pisarza to zaszczytne odznaczenie z rąk Prezes rzeszowskiego oddziału Polskiego Związku Literatów Polskich Małgorzaty Żureckiej, odebrała nie kryjąc radości i wzruszenia jego żona – Joanna Kłaczyńska.
W imieniu Zarządu TMZM oraz MGL SŁOWO List Gratulacyjny Zarządu TMZM wraz z wiązanką kwiatów uroczyście wręczyła Aleksandra Piguła.
Medal przyznany został przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2020 roku za wkład w literaturę polską poprzez wybitną twórczość literacką.
Spotkanie zakończyło przedstawienie fragmentów najnowszej powieści Włodzimierza Kłaczyńskiego „Pudełko” przez Małgorzatę Żurecką, Jerzego Nawrockiego i Dominika Ćwieka.
Uroczystość  została zorganizowana  przez rzeszowski Oddział ZLP we współpracy z MBP SCK w Mielcu.

 od lewej: Aleksandra Piguła, Joanna Kłaczyńska - małżonka Laureata prezentująca przyznany Medal, Małgorzata Żurecka prezentująca książkę Włodzimierza „Pudełko”, Halina Liberadzka Prezes MGNP.

Please publish modules in offcanvas position.