"Poezja każdej pory roku" Mieleckiej Grupy Literackiej SŁOWO w DPS w Mielcu dnia 26.07.2017

26 lipca 2017 roku w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu przy ulicy ks. Kardynała Wyszyńskiego odbyło się spotkanie z poetami należącymi do Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu. Poeci przyjechali na zaproszenie dyrektor DPS w Mielcu Pani Renaty Lazur i animatora kultury w DPS Pani Doroty Kapinos w ramach cyklicznego spotkania „Poezja czterech pór roku”.
fot. Roman Trojnacki
link do galerii: https://photos.app.goo.gl/d9hM8MSgWq4WNNmP2


Letnia poezja w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu

Spotkanie rozpoczęła dyrektor DPS-u , która przywitała przybyłych poetów Aleksandrę Pigułę, Małgorzatę Mikinę, Wandę Ludian i Jana Robaka, który przybył na to spotkanie z zespołem „Łódź Piotrowa” w składzie; Wiktoria Dereń, Sylwia Dyduła, Aleksandra Wiącek, Gabriela Wiącek, Natalia Barnaś a gościnnie wystąpiła pani Sylwia Kusak.

Następnie Dorota Kapinos także podziękowała za przybycie i oddała głos prezes Grupy Literackiej Słowo Aleksandrze Pigule, która przedstawiła kilka swoich wierszy nawiązujących swoją tematyką do lata. Małgorzata Mikina przeczytała wiersze Kazimiera Treli, który nie mógł być obecny tego dnia w DPS-ie. Po pierwszej dawce poezji wystąpił zespół „Łódź Piotrowa”, który zaśpiewał piosenki do słów Aleksandry Piguły z muzyką Jana Robaka tj. „Wielkie pragnienie”, „Walc w chmurach”, „Na krawędzi”, natomiast pani Sylwia Kusak zaprezentowała premierowe wykonanie piosenki Aleksandry Piguły i Jana Robaka „Odbicie”. Występ zespołu spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem przez mieszkańców DPS-u.

Po pierwszej części występu swoje wiersze zaprezentowała Wanda Ludian a Małgorzata Mikina przeczytała kolejne wiersze Kazimierza Treli. Słuchacze DPS-u mięli okazję posłuchać wierszy Jana Robaka recytowanych przez panią Sylwię Kusak i zostały one bardzo ciepło odebrane. Pani Dorota Kapinos i przewodniczący Rady Mieszkańców w DPS-ie Pan Jan Rogóż byli zaskoczeni, bo do tej pory znali Jana Robaka tylko jako kompozytora i kierownika zespołu „Łódź Piotrowa” a tutaj mięli okazję poznać go jako poetę. W drugim wejściu zespół zaśpiewał kilka letnich przebojów między innymi „Lato czeka”, „Kolorowe jarmarki” i Piosenkę do słów Kazimierza Treli z muzyką Jana Robaka „Hymn na cześć roweru”.

Na zakończenie wszyscy zaśpiewali razem z zespołem piosenkę „Lato czeka” a Dorota Kapinos i Pan Jan Rogóż w imieniu wszystkich mieszkańców DPS-u podziękowali poetom i zespołowi za wspólnie przeżyte chwile. Pani Dorota zapowiadając kolejne spotkanie zaprosiła na jesienne przeżywanie poezji i wręczyła gościom pamiątkowe bajki. Spotkanie uwiecznił na swoich fotografiach mielecki fotoreporter Roman Trojnacki.

Prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra Piguła podziękowała zespołowi „Łódź Piotrowa”, Pani Sylwii Kusak za występ, swoim koleżankom i kolegom za przybycie, że mimo wakacji poświęcili swój wolny czas a organizatorom za zaproszenie.

Pani Dorota zaprosiła gości na poczęstunek do miejscowej świetlicy ,gdzie była okazja do wspólnej rozmowy przy kawie i herbacie. Tak zakończyło się pierwsze spotkanie poetów z Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu z cyklu „Poezja czterech pór roku” w Domu Pomocy Społecznej w Mielcu.

Please publish modules in offcanvas position.