Mielecka Grupa Literacka "Słowo" na spotkaniu w Saloniku Kulturalnym w Rzeszowie

18 września 2017 roku po wakacyjnej przerwie Mielecka Grupa Literacka „Słowo” przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu rozpoczęła kolejny sezon spotkaniem w Rzeszowie.

Co w „Słowie” piszczy?
Spotkanie, o wymownym tytule "Co w SŁOWIE piszczy?, przebiegało w przesympatycznej atmosferze. Zaszczycił nas swą obecnością członek Związku Literatów w Rzeszowie wspaniały poeta, przyjaciel Grupy, Adam Decowski.

Organizatorem spotkania była pani Krystyna Maczuga pracująca w Filii Biblioteki nr 9 w Rzeszowie, która zaprosiła mieleckich poetów w ramach organizowanych przez bibliotekę cyklicznych  spotkań literackich. Z Mielca przyjechali: prezes TMZM - Janusz Chojecki, Aleksandra Piguła, Teresa Elżbieta Pyzik, Danuta Rusin oraz mielecki fotoreporter Roman Trojnacki.

W spotkaniu brała  też udział poetka z Rzeszowa Ewelina Łopuszańska, która niedawno dołączyły do Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” a także należąca do „Słowa” Wanda Ludian , która dojechała na to spotkanie ze Stalowej Woli.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej kameralnej atmosferze. Zadbała o to pani Krystyna, która przedstawiła dorobek działającej ponad 10 lat grupy, powitała prezesa TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu Janusza Chojeckiego, zaproszonych poetów i uczestników spotkania, wśród których był należący do ZLP Rzeszów, przyjaciel Grupy, znakomity poeta i satyryk, Adam Decowski.

Rozpoczynając spotkanie prezes TMZM Janusz Chojecki podziękował za zaproszenie, a krótko po tym zagościła poezja. Kolejno czytali swoje wiersze Teresa Elżbieta Pyzik, Danuta Rusin, Ewelina Łopuszańska, Aleksandra Piguła i Wanda Ludian.
 
Na zakończenie  ponownie zabrał głos prezes Janusz Chojecki podkreślając, że Grupa „Słowo” zaznacza swoją obecność w wielu miastach Podkarpacia, zaś prezes Mieleckiej Grupy Literackiej „Słowo” Aleksandra Piguła podziękowała gospodarzom, gościom i  poetom za przybycie, i stworzenie niepowtarzalnego klimatu, bowiem różnorodność przedstawianej poezji, jej urok i cudowna interpretacja, były atutem tego spotkania.

Prezes Janusz Chojecki  i Aleksandra Piguła wręczyli pani Krystynie książki, zaś Roman Trojnacki, nasz mielecki fotoreporter i wierny sympatyk Grupy uwiecznił spotkanie pamiątkowym zdjęciami.

Opracowała - Aleksandra Piguła


Zdjęcia – Roman Trojnacki

Please publish modules in offcanvas position.