Aleksandra Piguła w Podkarpackiej Izbie Poetów w Rzeszowie

W klubie „Turkus” Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie 24.10.2017r. miała miejsce 103. Podkarpacka Izba Poetów.


Tym razem swoją poezję  prezentowała Aleksandra Piguła, prezes Grupy Literackiej „Słowo” przy TMZM im. Wł. Szafera w Mielcu która przybyła na to spotkanie z prezesem TMZM Januszem Chojeckim, wiceprezesem Grupy Literackiej „Słowo” Teresą Elżbietą Pyzik, poetą Janem Stępniem oraz mieleckim fotoreporterem Romanem Trojnackim. Ze Stalowej Woli dojechała należąca do „Słowa” Wanda Ludian.
 
Bohaterkę spotkania i zgromadzonych gości przywitał dyrektor WDK w Rzeszowie Marek Jastrzębski, a spotkanie rozpoczął występ młodej i utalentowanej wokalistki Dominiki Saneckiej. Organizatorem i prowadzącą wieczór poezji  była Danuta Pado pracująca w WDK w Rzeszowie, która zaprezentowała wiersze Piguły z tomików: „Kropla”, „Dłonie” i „Skrzydła”, zaś Ewelina Łopuszańska z Grupy Literackiej „Słowo” przedstawiła sylwetkę Aleksandry Piguły i  przeczytała kilka jej  wierszy z tomików „Karuzela” i „Strofy na ...”.Sama autorka miała za zadanie przeczytać jeden wiersz z każdego tomiku, który uważa za najważniejszy i uzasadnić, dlaczego padł taki wybór.

Po kolejnej uczcie muzycznej Dominiki Saneckiej głos zabrał pracujący w WDK-u  wiceprezes RSTK i MTL-u Stefan Żarów , który przytoczył fragment napisanego przez siebie wstępu do tomiku Piguły „Dłonie”, następnie swoje ulubione wiersze z tomików Oli przeczytali  między innymi: Iwona Szetela z Klubu Podkarpacia „Perły nie płaczą”, Barbara Śnieżek z Sekcji Poetyckiej RSTK w Rzeszowie, Ula Pantoła prezes Grupy Literackiej „Inspiratio” z Łańcuta, a w rozmowie uczestniczyli prezes TMZM Janusz Chojecki, Adam Decowski ze ZLP w Rzeszowie, dyr. Marek Jastrzębski oraz przyjaciele poetki. Spotkanie Aleksandry Piguły w Podkarpackiej Izbie Poetów pod tajemniczym tytułem „Chcieli mnie oswoić” zakończyła sesja zdjęciowa.

Aleksandra Piguła

Zdjęcia; Roman Trojnacki

Please publish modules in offcanvas position.