Mielecka Grupa Literacka „Słowo” na XXIII Spotkaniu Poetów w Przemyślu

26 października 2017 roku miało miejsce XXIII Doroczne Spotkanie Poetów w Przemyślu. Mielecką Grupę Literacką „Słowo” przy TMZM im Wł. Szafera w Mielcu reprezentowali prezes Aleksandra Piguła, Ewelina Łopuszańska i Iwona Szetela, których wiersze zagościły w Almanachu.

Doroczne Spotkanie Poetów to forum otwarte dla wszystkich piszących „do szuflady” oraz dla tych, którzy mogą pochwalić się nagrodami, publikacjami, własnymi tomikami poezji. Uczestnikami są amatorzy z terenu województwa podkarpackiego, których pasją jest twórczość poetycka, a pokłosiem każdego spotkania jest tomik poezji wydrukowany przez organizatorów specjalnie z tej okazji. Organizowana co roku impreza jest “świętem” słowa pisanego i mówionego, podczas której ludzie w różnym wieku, z różnorodnym bagażem doświadczeń spotykają się, aby podyskutować, zaprezentować swoją twórczość i zawrzeć nowe przyjaźnie.

W tym roku do Przemyśla przyjechało wielu znakomitych poetów Podkarpacia między innymi Grażyna Jarzyńska i Kazimierz Linda ze Stalowej Woli, Rzeszów reprezentowali Teresa Glazar, Renata Giża, Czesława Górska, Barbara Śnieżek, Nina Opic,  Przemyśl Maria Gibała, Maria Żemelko, Zofia Lorenc, Czesława Kuś a z Leżajska przyjechali Jerzy Welc, Halina Zygmunt, Małgorzata Walawska-Socha, Alina Hasiak i Zdzisława Giża.

To tylko niektórzy wymienieni poeci pośród ponad osiemdziesięciu poetów z tegorocznego Almanachu.
 
Każdy poeta mógł zaprezentować swój wydrukowany w Almanachu wiersz, zaś po obfitej uczcie poezji gospodarze spotkania z Centrum Kulturalnego w Przemyślu nie zapomnieli ugościć zebranych ciepłą strawą a później była okazja wymiany tomików i wspólnych rozmów przy filiżance kawy i herbaty.
 
Wielu poetów zapowiedziało, że z przyjemnością powrócą do Przemyśla za rok na kolejne Doroczne Spotkanie Poetów.

wichz

Please publish modules in offcanvas position.