50 lat Rzeszowskiego Związku Literatów Polskich

Z satysfakcją przyjęliśmy zaproszenie prezesa ZLP o/Rzeszów do wzięcia udziału w uroczystej gali z okazji 50-lecia Związku Literatów Polskich.
Zarząd Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej na Jubileuszu reprezentowali: prezes Janusz Chojecki, prezes Mieleckiej Grupy Literackiej Słowo Aleksandra Piguła, Teresa Elżbieta Pyzik i Roman Trojnacki.


W auli Zespołu Szkół Technicznych im. E. Kwiatkowskiego w Rzeszowie 18 listopada 2017r. zgromadzili się literaci, twórcy kultury i sztuki z województwa podkarpackiego. Po części oficjalnej, w której prezes ZLP o/Rzeszów przedstawił historię związku oraz po wręczeniu nagród honorowych za promocję kultury i sztuki nastąpiła chwila na składanie podziękowań.
 
Prezes TMZM Janusz Chojecki odczytał specjalny jubileuszowy adres, który następnie wręczył prezesowi ZLP o/Rzeszów Mieczysławowi Aleksandrowi  Łypowi. W liście  całemu Zarządowi, wszystkim pozostałym organom statutowym oraz wszystkim członkom- literatom składał serdeczne gratulacje i podziękowania za niezwykle obfity literacki dorobek członków, za długoletnie pielęgnowanie słowa i aktywność na polu wydawniczym, które przyczyniły się w istotny sposób do rozwoju Rzeszowskiego Oddziału Związku.

Życzył dalszego ubogacania podkarpackiej literatury i kultury, wielu sukcesów w kreowaniu życia literackiego przez wszystkich obecnych oraz przyszłych członków Rzeszowskiego Oddziału ZLP.   Podkreślał również, że Towarzystwo oraz  działająca w jego strukturze Mielecka Grupa Literacka SŁOWO , a co za ty idzie miasto Mielec i Ziemia Mielecka, są niezwykle wdzięczne twórcom zrzeszonym w rzeszowskim oddziale ZLP za wysublimowaną twórczość literacką jego członków, która od półwiecza pobudza emocje ludzi wrażliwych, miłośników poezji i twórczości literackiej oraz przyczynia się do wzbogacania kultury naszego podkarpackiego regionu, a tym samym naszego ojczystego kraju.

Z kolei prezes MGL „Słowo” Aleksandra Piguła wręczyła Mieczysławowi A. Łypowi Księgę Jubileuszową 50-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Wł. Szafera w Mielcu 1964-2014.

Roman Trojnacki, mielecki fotoreporter, członek zarządu TMZM, wykonał wspaniałą dokumentację fotograficzną spotkania.

Please publish modules in offcanvas position.